Одесса
12 Co
USD

Цькування дітей: значний штраф та відповідальність викладачів (відео)

Насильство, залякування, цькування. Булінг має багато імен. А протидіяти йому треба комплексно: з боку і батьків, і вчителів у школах. Саме для цього презентували інструкцію поведінки в разі дитячої агресії.

В рамках першого Південного форуму проти булінгу в навчальних закладах психологи та юристи провели низку тренінгів для майже 20 викладачів з одеських шкіл. Також розробили методичний посібник, призначений як для жертв булінгу і їхніх батьків, так і для самих задирак. Книга має теоретичну та практичну частину.

«Наприклад, ми говоримо про захист ділової репутації, честі та гідності педагогічного працівника і відразу показуємо, що він може зробити на захист своїх прав. Яку позовну заяву він може дати, до кого звернутися, що йому робити в принципі», — прокоментувала співавтор посібника Наталя Крестовська.

Загалом дитячий фонд ООН підрахував, що 67 % українських школярів стикалися з проблемою булінгу. З кожним роком бійки між дітьми стають дедалі частішими та жорстокішими. Аби цьому запобігти, в Україні запрацював закон протидії булінгу. Він передбачає штраф розміром від 850 до 3 тисяч 400 гривень, а також громадські роботи від 40 до 60 годин.

«На території Одеської області ми маємо десятки справ, які розглядалися як в місті Одесі, так і області за позовами щодо протидії булінгу. Що, можна сказати, не є позитивним», — повідомила керівниця координаційного центру з надання правової допомоги Ірина Бондаренко.

Нагадаємо, 19 січня 2019 року Верховна Рада ухвалила законопроєкт щодо протидії булінгу серед підлітків. Він передбачає систему штрафів не тільки для агресора, а й для вчителя. Приховування випадків булінгу педагогами карається накладенням штрафу в розмірі від 850 до 1 тисячі 700 гривень. А також виправними роботами до місяця з відрахуванням до 20 % заробітку.

«Зараз цим законом передбачено і відповідальність вчителів. Ст. 173 передбачає відповідальність адміністрації школи, тобто вчителів і директорів, якщо вони знають про булінг і не повідомляють», — зазначив керівник Головного територіального управління юстиції в Одеській області Руслан Сауляк.

1 октября, 2019 15:38