Одесса
14 Co
USD

Проєкти концесії в портах Ольвія та Херсон представили в Одесі (відео)

Пілотні концесійні проєкти з розвитку Херсонського порту та Ольвії вже на фінішній прямій реалізації. Приймання конкурсних заявок від потенційних інвесторів розпочнеться вже в середині жовтня.

Запровадження державно-приватного партнерства у галузі портів допоможе покращити й супутні інфраструктурні проєкти, такі як будівництво доріг та залізниці, вважає міністр інфраструктури Владислав Криклій.

«Щодо проєктів “Ольвія” та “Херсон”: в Херсонському мінімальна сума — 200 тисяч на рік та 1 % з доходу, в Ольвії — 3 млн доларів на рік, 0,75 % доходу. Але ми розуміємо, що це початкова ціна», — заявив міністр інфраструктури.

«По всем направлениям сохранение социальных гарантий, инвестиции терминала, поддержка местной инфраструктуры, о чем велась критика. Сегодня заложены минимальные суммы — это 5 % инвестиций», — повідомив голова АМПУ Райвіс Вецкаганс.

Окрім концесії в сусідніх портах, обговорили й місцеві питання. Нардеп від «Слуги народу» звернувся до міністра інфраструктури із запитом про додаткове фінансування будівництва мосту через Сухий лиман.

«Це об’єкт, необхідний не тільки Чорноморську, а всій країні, має ним користуватись і транспорт Асоціації морських портів», — зазначив народний депутат України Сергій Колебошин.

Додамо, якщо буде фінансування, будівництво моста можуть завершити вже до весни.

1 октября, 2019 15:26