Одесса
12 Co
USD

Місто у смартфоні: розумні рішення, що полегшують життя (відео)

Вже складно уявити життя без мобільного зв’язку, хоча ще 20 років тому для України це було сенсацією.

ХХІ століття — це час швидких змін. Розумні технології проникають у всі сфери повсякденного життя. У рамках форуму Kyiv Smart City щорічно відзначають найкращі міста, які впроваджують сучасні технології та інноваційні рішення. Цьогоріч за успішне залучення громадян до процесів управління завдяки використанню електронно-комунікаційних мереж журі відзначило Тернопіль та Дрогобич. Найвищі стандарти розвитку міської транспортної інфраструктури в Житомира, Львова та Маріуполя. А от найкомфортнішими містами для життя журі визнало Харків, Умань та Чортків. Містами стартапів стали Славутич і Шостка.

Одесу експерти не оцінювали, тому що наше місто не подавало конкурсної заявки.

Столиця України як господар форуму теж не фігурувала в конкурсі. Розбудова smart-інфраструктури Києва розпочалася чотири роки тому зі створення електронних сервісів та послуг. Технологічні рішення зробили життя киян комфортнішим. А міську владу прозорішою. Впровадження е-квитка — одна з важливих функцій на шляху до розвитку цифровізації столиці. Бо з 1 листопада київський громадський муніципальний транспорт повністю перейде на розрахунки за проїзд саме через електронний квиток. Кондукторів звільнять.

Зазначимо: нещодавно в Києві презентували й першу розумну вулицю в Україні.

У рамках форуму відбулося й декілька експертних дискусій. Говорили, зокрема, й про Одесу, а саме про необхідність розбудови дорожньої інфраструктури.

Форум Kyiv Smart City проходить уже вчетверте. Гаслом заходу є впровадження інновацій, блокчейну та штучного інтелекту в міський простір.

2 октября, 2019 19:08