Космодром в Одесі побудувати неможливо, — науковці (відео)

Космодрому в Одесі не буде. Одна з головних причин — брак вільного місця.

Як пояснив директор Національного центру управління та випробувань космічних засобів, для експлуатації та запуску ракет має бути щонайменше 500 кілометрів порожньої території.

«Азимуту стрельбы необходимо иметь на 500 км свободную территорию и плюс от трассы полета 200 км в одну сторону, 200 –в другую. К сожалению, у нас таких территорий нет, в вашем регионе. Если говорить о космопорте, как говорили, в прессе писали, то это можно понимать, как космопорт более с научной точки зрения, чтобы собрать здесь лучших специалистов и все это внедрять», — прокоментував начальник Національного центру управління та випробувань космічних засобів Володимир Присяжний.

Нагадаємо, раніше плани щодо будівництва космодрому в Одесі озвучив віцемер Павло Вугельман. Проте, окрім резонансу в ЗМІ, конкретики так і не з’явилось. Насправді приватна компанія, яка оголосила свій намір побудувати перший в Україні космодром, називає оптимальною локацією Херсонську область. У вересні парламент підтримав законопроєкт, який дозволяє приватникам здійснювати космічну діяльність та запускати ракети.

17 октября, 2019 14:40