Експерти: місцеві вибори мають відбутися після повної децентралізації (відео)

Місцеві вибори в Україні мають відбутися після повної реалізації реформи децентралізації. Так вважають деякі народні депутати та експерти.

Якщо місцеве волевиявлення відбудеться за старим сценарієм, регіони не отримують імпульсу до зростання.

«Я переконаний, що якщо в нас не буде нового адмінустрою, нової системи функціонування, то місцеві вибори не мають сенсу. У нас крайній термін — жовтень. До жовтня ми маємо все це забезпечити. Якщо ми це не зробимо, то будемо мати ситуацію, коли половина країни живе з однією системою, а половина країни — за ієрархією з РДА, ОДА, в яких важелі, і так далі. Це нонсенс», — зазначив народний депутат Віталій Безгін.

«Нові місцеві ради будуть мати значно більше повноважень, ніж попередні у місцеві ради. Тому дуже важлива їхня компетентність і фаховість. Щоб зараз ми не форсували, не наробили помилок, то до цих виборів повинно підійти виважено і робити їх черговими в жовтні 2020 року», — повідомив народний депутат Роман Лозинський.

Є й складні регіони — такі як Одеса. Щоб в нас вибори пройшли доброчесно, потрібно дотримання певних умов.

«Проактивна позиція громадян. Проактивна позиція політичних партій, які повинні об’єднуватися і висувати своїх кандидатів. І третє — це зміна законодавства в частині посилення відповідальності за підкуп, посилення відповідальності за організацію мереж, посилення відповідальності за недоброчесну рекламу. Сьогодні представники “Слуги народу” заявили, що розблокують це вето, внісши відповідні правки. Якщо вони так зроблять, то вибори у південно-східних регіонах і західно-центральних у 2020 році пройдуть більш чесно, ніж у 2015 році», — заявив експерт центру «Ейдос» Віктор Таран.

Зазначимо: на фінальному етапі децентралізації в Україні мають ліквідувати обласні ради. Це має пришвидшити регіональний розвиток, адже позбавить обласні ради залежності від політичної волі центральної влади в Києві.

22 октября, 2019 19:06