Експерти: бюджет-2020 стабільний, однак не відповідає народним очікуванням (відео)

Ухвалений в першому читанні проєкт бюджету на 2020 рік, хоча й не відповідає повною мірою очікуванням виборців, однак стабільний для того, щоб виконувати боргові зобов’язання та підтримувати гуманітарну сферу в задовільному стані.

Такої думки дійшли експерти після ретельного вивчення кошторису країни.

«Если сравнивать проект бюджета-20 с бюджетом 19-го года, то доходы бюджета (в первом чтении) увеличиваются в следующем году на 5 %, хотя макропоказатели показывают, что должны увеличиваться минимум на 10 %, потому что инфляция будет 6 % и пока еще заложен рост на 3,3 %», — прокоментував економіст Віктор Скаршевський.

«Очевидно, что этот бюджет не готовился этим правительством. Он является переходным. Пока что это больше бюджет зимы — может, начала весны», — зазначив політолог Руслан Бортник.

Нагадаємо: 18 жовтня Верховна Рада підтримала в першому читанні проєкт державного бюджету на 2020 рік. Однак остаточна версія головного кошторису країни може змінитися: в уряді хочуть внести в нього зміни й подати оновлений документ на розгляд нардепів до початку листопада.

21 октября, 2019 18:52