Документальні фільми про булінг показали в Одесі (відео)

Що таке булінг та до чого призводить цькування у школах. Ці теми порушили у документальних фільмах американського та нідерландського режисерів.

Їх продемонстрували в Одеському НВК «Морський Ліцей — загальноосвітня школа № 24» сьогодні в рамках проєкту DOCU/ТИЖДЕНЬ. Понад 400 шкіл України подали заявки на участь у цьому проєкті. Але відібрали лише 250 і показали там фільми. Головним критерієм була мотивація вчителів.

Американський режисер, лауреат премії «Еммі» Лі Гірш виріс у Лонг-Айленді в штаті Нью-Йорк та закінчив Нью-Йоркську кіноакадемію. Лі навіть співпрацював з Бараком Обамою у проєкті «Місцеві голоси за Обаму». Все дитинство він зазнавав цькування однолітків, тому його фільм «Булер» дуже особистий.

Створювали кінострічку три роки. Є дві версії фільму. Одна — для дорослих. Там п’ять сюжетних ліній та тема булінгу розкрита повністю. Навіть показано найстрашніший наслідок цькування — суїцид.

Для школярів режисер скоротив стрічку до двох сюжетних ліній. За його словами, коли показуєш такі речі дітям, треба бути дуже уважним, аби не спровокувати їх на необдумані вчинки. Організатори підготували для вчителів методичні рекомендації та сценарії проведення декількох тематичних уроків.

Тема булінгу гостро стоїть у всьому світі. В Австралії вже дев’ять років відзначають Національний день протидії знущанням та насильству 20 березня. В Україні ця тенденція також набирає обертів. Проєкт DOKU/ТИЖДЕНЬ — черговий тому доказ.

9 октября, 2019 19:18