«Час сортувати»: запуск шкільного екопроєкту (відео)

Життя в стилі «нуль відходів» та запуск роздільного збору сміття в навчальних закладах.

До акції залучають учнів 12 шкіл Одеси. Відбиратимуть за конкурсною програмою: брати участь можуть всі заклади, де досі не налагодили процесу сортування сміття. Після 23 вересня з обранцями підпишуть меморандум. Наступним етапом співпраці стане проведення навчальних семінарів.

«У кожній школі буде проведено по три навчальні семінари, які направлені на формування культури поводження зі сміттям та культури споживання — “Життя в стилі «нуль відходів»”. Тобто ми будемо навчати молодь, як зменшити кількість продукованого в середовище сміття», — повідомила координатор проєкту Юлія Котельнікова.

Екопроєкт триватиме пів року. В кожній школі сформують невелику команду: один координатор-вчитель та п’ятеро зацікавлених в темі учнів. Разом вони впродовж цього періоду контролюватимуть кількість та якість відсортованого сміття, а також активність учасників проєкту.

Адже попереду чекають приємні призи: настільні ігри для локальних конкурсів та садові компостери для переможців. Та до шкіл-учасниць заявлені певні умови участі:

«На території навчального закладу повинен бути встановлене місце для збору відходів — комірка, де всі учні зможуть залишати свої побутові відходи», — розповіла координатор шкіл Ірина Орел.

Координатори проєкту забезпечать всі заклади трьома комплектами боксів, постерами, буклетами та інструкціями щодо правил поводження зі сміттям. Додамо, що претендувати на цінні призи можуть також школи, в яких за цей період учні самостійно впровадять сортування сміття.

10 сентября, 2019 18:44