Утеплення будинку дає змогу заощадити до 50 % на опаленні (відео)

До перших приморозків залишається менше ніж два місяці. Та ще не пізно здійснити енергомодернізацію свого будинку, аби зекономити на опаленні.

Не важливо, ідеться про індивідуальний чи багатоквартирний дім. Позитивні приклади є навіть з радянськими будинками.

Заощаджувати на опаленні вдвічі реально. Такого результату домоглося ОСББ одного зі спальних районів Києва. Мешканці там платять за тепло взимку близько 1 200 гривень щомісяця, тоді як жителі таких самих сусідніх радянських дев’ятиповерхівок — понад 2 тисячі. Встановили тепловий лічильник та поставили євровікна на кожному під’їзді.

Розпочали й заміну старих металевих труб на пластикові, що теж підвищило збереження тепла. Кошти на енергомодернізацію ОСББ залучає через державну програму «Теплі кредити». Вона передбачає кешбек від купівлі енергоефективного обладнання чи матеріалів до 35 %.

Програмою «Теплі кредити» скористалися за п’ять років понад пів мільйона родин. Тепер вони заощаджують від 20 до 70 % на комунальних послугах, а їхня нерухомість зросла в ціні. Нещодавно уряд виділив додаткові 380 млн гривень на співфінансування «Теплих кредитів». Головне — встигнути подати документи до 30 листопада цього року, щоб отримати відшкодування від держави.

«Теплі кредити» діятимуть і у 2020 році, після того їх замінять програми Фонду енергоефективності. До речі, першу заявку до Фонду подало саме одеське ОСББ.

Енергоефективність — це не лише низькі тарифи, загальноекономічний тренд, а ще й захист довкілля. За даними ООН, Україна — одна з тих країн світу, де енергетичні ресурси використовують найменш ефективно. Тож енергоефективність має починатися з кожного із нас.

20 сентября, 2019 15:37