Парламент ухвалив закон про імпічмент президента (відео)

Верховна Рада в цілому схвалила закон про імпічмент президента України.

Відповідне рішення підтримали 245 депутатів: майже в повному складі фракція «Слуги народу» та один позафракційний народний депутат.

Опозиційні політичні сили проголосували проти. На їхнє переконання, Рада ухвалила закон із порушенням регламенту, адже затвердила документ у першому й другому читаннях в один день — без надання часу на внесення правок і пропозицій.

«Чи вони не знали, що такий законопроєкт внесений? Знали. Вони це знали ще у восьмому скликанні. Але ніхто нічого не робив. Вони чекали, щоб зараз сказати, що законопроєкт прийнятий з порушенням регламенту. Хіба це чесно до людей, які нас дивляться, громадян, які голосували? Це ж нечесно. Якби вони хотіли і справді була б така добра воля, цей закон було б взято, це рівно такий самий закон, який президент Зеленський вніс у квітні», — наголосила представниця уряду у Верховній Раді Ірина Верещук.

«Мені складно говорити про закон, тому що для цього потрібно його уважно прочитати, подати до нього свої правки, а, на жаль, більшість зробила так, щоб депутати з опозиційних фракцій та й депутати з більшості не мали такої змоги. Це вкрай недемократичний крок», — заявив народний депутат («Європейська Солідарність») Микола Княжицький.

Згідно з документом, президента України можуть усунути з посади тільки в разі державної зради або іншого злочину.

Для імпічменту, зокрема, потрібне письмове подання, яке підпишуть більшість народних депутатів від конституційного складу Верховної Ради, створення спеціальної тимчасової слідчої комісії, а згодом звернення до Конституційного суду для перевірки справи й подальше таємне голосування суддів за проєкт постанови про імпічмент президента.

У підсумку звільнення голови держави мають ще підтримати три чверті народних депутатів.

10 сентября, 2019 16:47