Одеський цирк не використовуватиме в програмах диких тварин (відео)

Суд заборонив Одеському цирку показувати програми з використанням диких тварин.

Заборона діятиме, доки в цирку не створять належних умов для їх утримання. Річ у тому, що минулого року екоінспектори перевірили цирк і виявили грубі порушення. Керівництву видали припис, однак протягом року порушення не усунули.

«Попередня перевірка була з 13 по 17 серпня 2018 року, було винесено припис, наступна позапланова — в частині виконання цього припису. Було встановлено, що порушення не усунені вказаним приписом», — заявила головний спеціаліст відділу правового забезпечення Держекоінспекції в Одеській області Аліна Лех.

«Ця справа показова, зокрема через те, що суд визнав. Це прецедент: суд вперше визнав, що стаціонарний цирк не може використовувати диких тварин», — повідомила представник ГО «Відкриті клітки» Світлана Руденко.

Виявилось, порушення стосувались розміру кліток та температурно-вологісного режиму. Зі свого боку представник цирку заявив, що рішення суду оскаржуватимуть: мовляв, тварин утримують в нормальних умовах. І взагалі, відповідальність несе власник тварини, а не цирк.

«На балансі цирку тварин немає, посадовими інструкціями не передбачено поводження з тваринами. Для того є їхні власники», — зазначив комерційний директор Одеського цирку Юрій Горлачев.

«Всегда было прекрасно, все работали нормально, пока не появились зоозащитники со своими глупыми идеями. Задается вопрос: почему они к нам пристали, когда у нас животных нет, у нас только программы. Есть ответ — кому-то нужно здание», — наголосила начальник господарчого відділу Одеського цирку Віра Совєску.

17 сентября, 2019 17:14