Депутати міськради внесли з голосу рекордну кількість проєктів (відео)

Мітинг проти забудови, прохання до президента звільнити мера та поточний склад депутатів, а ще — безпрецедентна кількість земельних та комунальних питань на порядку денному. Більшість з них з’явилися ввечері напередодні засідання.

За пів години до початку засідання перед мерією збирається вже традиційний мітинг. Близько двох десятків людей вимагають від міської влади зупинити забудову прибережної зони. Вона триває в усіх районах — від Аркадії до 16-ї станції Фонтану.

І до порядку денного. Варто відзначити: цього разу депутати внесли майже пів сотні питань з голосу. Переважно проєкти рішень стосувались земельних питань та комунальної власності.

А ось депутат Володимир Корнієнко розпочав засідання неочікувано: запропонував колегам звернутися до президента України з проханням провести дострокові місцеві вибори. Каже, керується запитом суспільства на зміну усіх ланок влади. Втім, з 57 зареєстрованих депутатів рішення підтримали лише шість.

Жодна сесія не обходиться без виділення фіндопомоги «Теплопостачанню міста Одеси». Аби вдало розпочати опалювальний сезон, комунальне підприємство має сплатити НАК «Нафтогаз» 206 мільйонів гривень. З них лише вісім може покрити заробленими коштами. Решту тепловки просять з міського бюджету. І хоча за рішення проголосувала більшість, питання викликало й сумніви у окремих депутатів. Вони просять провести аудит підприємства, яке щороку обходиться місту у мільярд гривень.

Далі блок питань щодо об’єктів комунальної власності, а саме — приватизації комунальних приміщень. Увечері напередодні сесії до порядку денного внесли 20 об’єктів. Проте що це за приміщення, чи вигідно їх продавати та скільки отримає міський бюджет — депутатів не проінформували. Тож за що вони голосують, незрозуміло.

Новий законопроєкт про приватизацію дозволятиме продаж виключно за системою ProZorro. Але ж поки діють старі схеми, віддаватимуть комунальну власність ще активніше, — прогнозують депутати.

18 сентября, 2019 19:24