Гендерні проблеми обговорили на жіночій конференції (відео)

Гендерне насилля та приниження на робочих місцях обговорили на Субрегіональній жіночій конференції, що відбулась в Одесі.

На захід приїхали представниці з Азербайджану, Молдови, Киргизстану, Росії та Казахстану.

Основне питання — нещодавно прийнята конвенція проти насильства № 190 Міжнародної організації праці. В Україні її ще не ратифікували.

Спікери також говорили про дискримінацію жінок у начебто чоловічих професіях: будівельників, інженерів, викладачів технічних закладів тощо.

«О строительстве, как доминантно мужской профессии, можно сказать, как о мифе. Например, больше половины тех, кто работает на кранах, — женщины. Около 47 % женщин работают на стройках и малярами, и штукатурами, и даже каменщиками. Поэтому, в нашей стране размыты границы мужских профессий», — повідомив голова профспілки будівельників України Василь Андреєв.

Також організатори розповіли про необхідність анонімних «гарячих ліній» для постраждалих від насилля жінок.

«Я думаю, що це йде від заздрості, від ненависті, розумієте, люди дуже стали жорстокі, люди дуже н добрі. І я думаю, що це від виховання. Якщо в сім’ї насилля — це від виховання. Це воно десь іде від батьків. Але мусимо про те говорити, щоб всі знали, щоб всі чули, що того терпіти не можна, з тим треба боротися, з тим будемо боротися», — заявила член Європейського жіночого комітету BWI Леся Гусак.

Щоб привернути увагу одеситів до проблеми, жінки пройдуть у футболках із закликом проти гендерного насилля. Акція відбудеться в Одесі завтра з 14-ї до 17-ї години.

25 сентября, 2019 14:57