Відкриття особливої фотовиставки «Інша мова» (відео)

Тиша заговорила мовою жестів. На виставці в центрі міста можна було побачити, як спілкуються глухонімі.

У фотопроєкті «Інша мова» взяли участь 36 відомих та успішних одеситів. Вони знялися для абетки жестової мови. Кожен з них на фото показав свою букву для людей, які добре чують. Так вони краще зможуть зрозуміти тих, хто не чує зовсім або втрачає слух.

Рухливо, дуже швидко і зовсім не зрозуміло для більшості. Так виглядає бесіда людей, які для спілкування вживають не звуки, а жести.

Олександра Ілляшенко розробила чимало міських проєктів, та до цього заходу вона поставилася з особливим трепетом. Дівчину тішить думка, що на кожну літеру знайшовся більше ніж один одесит з активною громадянською позицією. Як відомо, в українському алфавіті 33 букви, та фотографій зробили значно більше.

Отримавши пропозицію стати фотографом такого незвичного проєкту, Стефанія не розгубилася. Тим паче, дівчину вабила можливість як поспілкуватися з цікавими одеситами, так і сама ідея фотовиставки. До того ж весь процес зйомки пройшов дуже злагоджено і навіть драйвово. Стефанія зізнається: зарядилася емоціями на рік вперед.

Гості виставки вчилися розуміти одне одного без слів. За допомогою відеоуроків та з підказкою спеціалістів всі охочі спробували поспілкуватися мовою жестів.

Виставку Urban Music Hall разом з об’Єднанням «Культурна Реновація» на вулиці Рішельєвській готували протягом двох місяців. На створення фотопроєкту команда надихнулася «Зірковою Абеткою» від «Відчуй», де схожі фото з жестовим алфавітом зробили українські зірки. З їхньою допомогою цю мову вчитимуть 16 тисяч українських шкіл.

Втім, одеська виставка працювала лише цими вихідними. Та хто не потрапив — не варто засмучуватися: всі фото та навіть лекції в супроводі сурдоперекладу можна прослухати онлайн у відкритому доступі.

16 сентября, 2019 17:43