Викладачі та студенти Медіну звернулися до президента (відео)

Майже три сотні підписів зібрали в Одеському медуніверситеті для звернення до президента Володимира Зеленського та нового міністра охорони здоров’я Зоряни Скалецької. Зустріч трудового колективу організували за ініціативою профкому Медіну.

В аудиторії Одеського медіну жодного вільного місця. Майже 400 студентів та співробітників університету зібралися, аби підписати звернення до президента та нової очільниці МОЗ.

Конфлікт у закладі триває більш ніж рік. Нині там паралельно працює дві адміністрації з різними ректорами. До того ж протягом восьми місяців точиться боротьба за виплату заробітної плати у клініках, які підпорядковуються медуніверситету.

Навчальний процес в більшості студентів та викладачів триває тиждень. Підписи збирають як під час засідання, так і в аудиторіях. Це нібито має посприяти щонайшвидшій виплаті зарплат співробітникам університету та стипендій випускникам.

Та вже третій день поспіль співробітники медуніверситету перебувають у столиці. Домоглися зустрічі з новим міністром охорони здоров’я. Ба більше, вже завтра Зоряна Скалецька зустрінеться із головами студентських рад медуніверситетів України. Питання стипендій голова студради ОНМедУ Анастасія Старенко планує винести на першочергове обговорення.

Та не всі вважають, що зібрання підписів вирішить проблему. Лариса Роша, заввідділення патологоанатомії Університетської клініки, свого підпису не ставила, адже вважає, що треба йти іншим шляхом, аби у виші запанував лад та спокій.

Адже проблема не лише у несплаті зарплат та стипендій. В університеті так само двовладдя: визнана МОЗ Владлена Дубініна та самопроголошений в. о. ректора Юрій Сухін. У Міністерстві охорони здоров’я України заявили, що без їхнього відома 21 листопада до Єдиного державного реєстру внесли запис про те, що обов’язки ректора Одеського національного медичного університету виконує Юрій Сухін. Тож МОЗ вважає це рейдерським захопленням вишу.

6 сентября, 2019 19:05