Вже з 2020 року більшість медпослуг можуть стати безоплатними (відео)

Безоплатна медицина. Пологи, ендоскопія, терапевтичне та хірургічне лікування в стаціонарі, екстрена медична допомога та амбулаторні послуги з наступного року стануть безкоштовними для всіх громадян України.

Про це на пресконференції в Одесі заявив голова Національної служби здоров’я України Олег Петренко.

«З наступного року на первинній ланці, з сімейними лікарями, терапевтами та педіатрами, для всіх видів медичних послуг буде існувати гарантований держпакет», — зазначив Олег Петренко.

Та для того, щоб втілити програму НСЗУ, потрібно 72 мільярди гривень. Національна служба здоров’я чекає затвердження бюджету Програми медичних гарантій у Верховній Раді. Ці кошти спрямують медичним закладам України, аби закуповувати в них послуги для громадян. А самі українці отримуватимуть меддопомогу повністю безоплатно.

«Ми фінансуємо первинну меддопомогу в трьох регіонах дуже активно. Одеська область в цьому році вже отримала 601 мільйон гривень за декларації за обслуговування пацієнтів», — повідомила директор Південного міжрегіонального департаменту НСЗУ Олена Теряєва.

Нагадаємо: щоб не платити за медичні послуги, потрібно укласти декларацію. Для полегшення цього процесу НСЗУ наразі реалізовує систему повної комп’ютеризації медустанов Одеської, Харківської та Миколаївської області. Це дасть змогу всім закладам під’єднатися до електронної системи охорони здоров’я (eHealth) і укласти договір з НСЗУ.

26 сентября, 2019 18:42