Вечір пам’яті Юрія Кузнєцова в Літньому театрі (відео)

Вечір пам’яті засновника джазового фестивалю провели в Артгалереї Літнього театру вчора, 19 вересня.

Юрій Кузнєцов — легенда джазу та відомий на весь світ одесит. Його композиторські записи зберігають у Вашингтонській бібліотеці. На виставці представили рідкісні фото музиканта, афіші з концертів та навіть рояль, на якому він вчився грати перші ноти.

«В Клубе одесситов говорят, что одессит — это не только и не столько тот, кто живет и родился в Одессе, сколько тот, кто для Одессы что-то делает. И в этом смысле Юра, конечно, настоящий одессит. Он постоянно что-то этому городу, этой стране и этим людям, которые его окружали, давал. Он дарил себя, дарил свое вдохновение, он дарил свои силы, знания, опыт, умения, у него было много учеников, у него было много друзей», — розповіла директор з розвитку «Всесвітнього клубу одеситів» Олена Павлова.

Музиканта не стало у 2016 році. Відтоді такі вечори пам’яті проводять щороку. Ба більше, 11 липня 2016-го, у День народження джазмена, Одеська облдержадміністрація заснувала музичну премію імені Юрія Кузнєцова.

«Он взрастил целую плеяду учеников, которые все живут за границей, которые славят Одессу, то есть гордость за Одессу — в его учениках. Они уже живут в других странах и гастролируют по всему миру. Джаз — это не только музыка, джаз — это образ жизни, это дух свободы», — зазначила дружина Юрія Кузнєцова Наталія Ертнова.

«Джаз для меня — это свобода. Это не только музыка. Это еще человечность. Это что-то, что объединяет людей, я уверен», — наголосив польський бас-гітарист Войтек Піліховський.

Перевірити, чи справді це так, ви зможете сьогодні на відкритті джазового фестивалю у Літньому театрі Міськсаду о 19:00.

20 сентября, 2019 15:33