Апгрейд суспільного життя нацменшин обговорили в Одесі (відео)

Не дозволити збільшеним мовним квотам витіснити мови нацменшин на телебаченні, радіо чи у виданнях. Таке питання обговорювали на форумі «Права та свободи нацменшин в Україні».

Захід ініціювало Міністерство інформаційної політики України. До нього залучили чимало професійних експертів з різних регіонів України, а також етнополітологів та етнологів.

«Ми якраз саме займаємося сталим розвитком у Дунайському регіоні. Це історично Бессарабія. І дійсно приділяємо увагу і питанням національних меншин, які проживають в Бессарабії. Також у нас будуть експерти: етнополітологи, етнологи, які тривали час вже займаються польовими дослідженнями цих анклавів Бессарабії, також знають ці проблеми та питання, які вже в історичній динаміці складались. І ми чекаємо від них глибинних доповідей», — повідомила представниця Центру сталого розвитку Дунайського регіону Олена Петрова.

«Мы заинтересованы в том, чтобы Украина процветала, чтобы вопрос национального языка решался по европейским стандартам и чтобы нацменшины не теряли возможность восстановить свою культуру, язык, быт, веру и так далее», — зазначив директор Всеукраїнського центру болгарської культури Дмитро Терзі.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський наголошує на необхідності ухвалення закону про захист прав національних меншин. Про це він заявив в інтерв’ю на телеканалі «1+1» у програмі «100 днів президента України» у відповідь на питання, чи буде переглянутий закон про функціонування української мови як державної.

27 сентября, 2019 16:29