Агломерація — шлях до розвитку міст (відео)

Об’єднання міст і селищ у рамках співпраці дає змогу розвинути економіку та покращити соціальні аспекти життя.

Столиця України формує понад 20 % валового внутрішнього продукту нашої держави. За розрахунком ВВП на одну особу, Київ випереджає інші міста країни майже втричі. Цифри можуть стати ще більшими, якщо утвориться Київська агломерація і зростуть інвестиції.

Київ уже надіслав запрошення до створення цієї асоціації. Свої «так» столиці вже сказали Бориспільська, Васильківська, Обухівська, Гостомельська та Новопетрівська громади.

Створення агломерації — це не реформа децентралізації. Йдеться суто про співробітництво великих і малих сусідніх міст. Подібні агломерації мають і такі мільйонники, як Париж і Нью-Йорк.

І для Києва, і для Одеси часто-густо наріжною проблемою є інфраструктура. Свого часу агломерація допомогла вирішити це питання й польському місту Краків. І не тільки це. На сьогодні щорічно Краків відвідують майже 15 млн туристів, у той час як Київ лише чотири. Саме інвестиції країн Євросоюзу перетворили Краків на польську перлину.

Щоб розвантажити мегаполіси, передові міста світу переходять на альтернативні види транспорту. Наприклад, електросамокати, які поряд із велосипедами та гібридними видами транспорту набувають шаленої популярності як серед киян, так і серед одеситів.

Засміченість мегаполісів та перевантаження полігонів — ще одна спільна проблема Києва та Одеси. Між іншим, деякі українські розробники вже працюють над створенням альтернативи пластиковим виробам та поліетиленовим пакетам, нею стануть товари, вироблені з кукурудзяного крохмалю.

Одеса посідає чільне місце на мапі українських міст-мільйонників, тому питання створення агломерації для одеської міської та регіональної влади також має стати актуальним. Адже це покращить економічні та соціальні зв’язки.

18 сентября, 2019 19:05