Одесса
17 Co
USD

Як Одеса відсвяткує День Незалежності (відео)

Ярмарок майстрів, численні експозиції, диктант від Любка Дереша та 28-метровий стяг: День Державного Прапора та День Незалежності в Одесі пройде по-особливому.

23 серпня стартує 11-й Вишиванковий фестиваль. Гостям та учасникам обіцяють три надзвичайно насичені заходами дні. Розпочнуть з серця Одеси — Потьомкінських сходів.

«Об одинадцятій годині величезний 28-метровий стяг розгортатимуть волонтери і військові ВМС на Потьомкінських сходах і будь-хто з охочих зможе долучитись до цієї такої величної патріотичної події», — повідомила голова оргкомітету Вишиванкового фестивалю Наталя Мажарова.

Народні ляльки, живопис і рушники: з 23 по 25 серпня біля фунікулера діятиме експозиція образотворчого мистецтва Одещини. А на Приморському бульварі вас очікуватиме сам Тарас Шевченко, щоправда, на ілюстраціях художника Грехова.

Цього року традиційний масовий диктант зачитає Любко Дереш і на фестивалі можна буде зареєструвати шлюб. Також стартує благодійна акція — збір вишиванок для дітей.

«Ми не просто потім розвозимо вишиванки в інтернати та притулки області, ми приїжджаємо з лекцією освітньою про український костюм і потім даруємо ці подарунки. Діти не завжди розуміють цінність речей. Тому ми хочемо звернути увагу, що ми привезли їм оберіг і розказати більше про українську культуру», — зазначила співзасновниця благодійного фонду «Маніфест миру» Інна Білоус.

Локації фестивалю упродовж трьох днів поповнить ярмарок народних майстрів. Свої роботи представлять понад 200 ремісників. Для дітей — насичена програма з казками та майстер-класами, а для дорослих — музичні концерти молодих українських гуртів.

А вже ввечері 23 серпня біля Дюка одесити викладуть величезну мапу із свічок на пам’ять загиблих в зоні ООС.

20 августа, 2019 18:49