Одесса
17 Co
USD

Україна на енергії зі сміття може зекономити 1 млрд кубів газу (відео)

Перетворити сміття на енергію. 10 млн тонн побутових відходів, які накопичуються на полігонах щорічно, можна використовувати з користю. Наприклад, перетворити на три з половиною мільйони гігакалорій теплової енергії та понад мільярд кіловатів на годину, — кажуть у Держенергоефективності.

«Енергія зі сміття — це те, що ми мали робити ще 10 років тому. Ви знаєте, що ця проблема актуальна не лише для Львова, а й для Одеси. Необхідно зменшувати кількість сміттєзвалищ. Нам потрібно, маючи централізовану систему теплопостачання, скидати тепло від виробництва сміття саме для того, щоб бюджетні установи та багатоповерхові будинки отримували тепло не з газу, а зі сміття. Це законодавство вже розроблено і воно буде найближчим часом ініційовано», — прокоментував голова Державного агентства з енергоефективності України Сергій Савчук.

Нині в Україні 93 % відходів вивозять на сміттєзвалища. Якщо ж Верховна Рада ухвалить відповідні законопроєкти з розвитку ринку енергетичної утилізації сміття, Україна зможе щороку заощаджувати до одного мільярда кубів газу.

Аналогічні проєкти вже існують у Данії та Великобританії.

20 августа, 2019 18:45