Одесса
9 Co
USD

Трудова міграція: два мільйони українців працюють за кордоном (відео)

Близько 2 мільйонів українців працюють за кордоном, з них майже 140 тисяч — неофіційно.

Переважно наші земляки їдуть працювати в Польщу, Чехію, Угорщину, Німеччину, Естонію, Литву, Фінляндію та Грецію. Спеціалісти пов’язують таку активну трудову міграцію зі складною економічною ситуацією в нашій країні.

«По перше, це зарплата прозора з питань міграції та трудової міграції, ратифікація конвенції, прирівнювати наших громадян до тарифних сіток країн праці Євросоюзу. Зараз статистичні дані показують, що у сфері будівництва і морській галузі зарплати вісім, дев’ять, десять тисяч. Фахівці не зможуть працювати за такі гроші, коли є контракти на декілька тисяч доларів», — підкреслив експерт з питань зайнятості і трудової міграції Олег Борисов.

«12 % українців є потенційними мігрантами, на питання “Чи збираєтесь за кордон?” відповіли “Так, збираюсь” або “Так, вже знайшли роботу”. Серед цих 12 % 21 % схильні до ризикованої поведінки. У нас було запитання “Чи погодитесь ви або віддати паспорт, працювати нелегально, нелегально перетнути кордон?”, 21 % відповіли, що погодились би на якусь з цих ризикованих пропозицій», — повідомила асистент проєкту з трудової міграції МОМ Ганна Коваль.

Водночас 8 % потенційних мігрантів погодилися б на будь-яку роботу за кордоном. Такі результати показало дослідження за 2017 рік.

А от щодо нелегальних мігрантів в Україні, то порівняно з минулими роками їх кількість зростає. За 2019-й вже оштрафували та доправили додому близько 500 осіб за порушення строків перебування. Для порівняння — за 2018-й таких було 600.

«Миграционное законодательство нашей страны лояльней, чем, например, ЕС, — дается время на выезд, у нас нет спецредств, мы приглашаем, мы не можем задерживать», — зазначив головний спеціаліст відділу нелегальної міграції Євген Філоненко.

Додамо, штрафи за порушення строків перебування становлять від 1 тисячі 700 до 5 тисяч 100 гривень.

19 августа, 2019 15:29