Одесса
12 Co
USD

Справа «Краяну»: далі буде (відео)

Не відвели суддів та припинили кримінальне провадження щодо юридичної особи ТОВ «Девелопмент Еліт».

Клопотання про останнє вніс адвокат зі сторони захисту. Мотивував таке прохання ухваленням виправдувального вироку у справі «Краяну» загалом. Відповідно, конфіскувати майно у товариства не вийшло.

«В задоволенні заяви прокурора про відвід колегії суддів Малиновського районного суду м. Одеси, а саме головуючого Черевка, судді Передерка, в справі № 521/826318 — відмовити», — зачитав рішення суддя.

«Тобто це питання в будь-якому разі мало бути вирішене у вироку, тому, безумовно, це була би підстава також констатації істотних порушень КПК під час апеляційного перегляду», — повідомив прокурор САП Валентин Мусіяка.

Прокурор Мусіяка також просив про відвід суддів, на що отримав категоричну відмову. Свої дії пояснює порушеннями: до суду процесуальним шляхом потрапили використані у вироку докази.

«Враховуючи той факт, що посадова особа ТОВ “Девелопмент Еліт” установлена, беручи до уваги абзац 2 ч. 3 ст. 284 КПК України, дійсно прошу суд установити відповідну ухвалу про закриття провадження стосовно юридичної особи», — заявив один із адвокатів, а заразом і підозрюваний.

«Під час судового розгляду він би був оцінений як голослівний тому, що це були би просто здогадки. Наразі після отримання вироку і ознайомлення з текстом з’ясувалися дивні обставини. Зокрема, суд якимось чином примудрився оцінити ті докази, які не надавались ні нами як прокурорами, не надавалися ні стороною захисту», — зазначив Валентин Мусіяка.

Нагадаємо, 9 липня у Малиновському райсуді визнали фігурантів справи «Краяну» невинними у заволодінні 92 мільйонами бюджетних гривень. Прокурори вважали суму купівлі адмінкорпусу колишнього заводу завищеною вдвічі. Тепер антикорупціонери подаватимуть апеляцію.

6 августа, 2019 15:42