Одесса
12 Co
USD

Реставраційну майстерню відкрили в Одеському худмузеї (відео)

Реставраційну майстерню відкрили в Одеському художньому музеї. Тепер там відновлюватимуть твори на паперовій основі. Або, як кажуть в народі, — графіку.

Після 20 років браку бюджету музей нарешті зміг обладнати майстерню. Працювати в ній запросили провідного реставратора країни Галину Шувалову. І все це завдяки небайдужим одеситам, які зібрали 74 тисячі гривень.

«Деньги на этот проект в основном были собраны на краудфандинговой платформе. Это значит, что народ собрал. Когда-то наш музей назывался народным, и вот сейчас он опять им становится», — прокоментував директор Одеського художнього музею Олександр Ройтбурд.

Встановили сигналізацію, бойлер та полагодили опалення. Крім того, придбали холодильник для зберігання клеїв, шафи для хімікатів і хімічного посуду, а також витяжну шафу. Відремонтували й поліграфічний прес. Вже зовсім скоро розпочнуть реставрацію великої колекції музею. Про темпи відновлення графіки говорити поки зарано.

«Если это работа средней сложности, то от месяца до трех месяцев, в зависимости от сложности и состояния. Как правило, мы не реставрируем одну картину, мы еще ряд картин реставрируем параллельно, скажем, 2–3 работы», — повідомила реставратор графічних творів Галина Шувалова.

21 августа, 2019 18:42