Одесса
14 Co
USD

Проєкт «Електронна Україна» не потребує іноземних інвестицій, – експерт (відео)

Для створення «Електронної України» державі не потрібні іноземні технології чи інвестиції.

Україна має всі ресурси для створення так званої держави у смартфоні, стверджують експерти цифрового ринку. І перший крок для цього уже зробили: ухвалили закон про електронні довірчі послуги та розпочали видавання ID-карток з цифровим підписом. Їх отримують ті, хто досяг 14 років, та всі інші за бажанням.

«Если обеспечить массовую эмиссию этого документа, соответствующего современным требованиям по безопасности, современным требованиям по ёмкости и по возможности дополнительных приложений, программируемых в поле, то это может дать Украине большой скачок в развитии электронного государства», — зазначив експерт з інформаційних технологій Андрій Первушин.

Експерт додає: завдяки масовому випуску ID-карток держава може визначити реальну кількість українців. Все тому, що дані з чипів зберігаються на серверах. Це дасть змогу створити національний демографічний реєстр, як відбулося свого часу в Кенії. Щодо термінів виробництва, то в Україні є компанії, які можуть надрукувати ID-картку, водійське посвідчення, закордонний паспорт за лічені хвилини.

Додамо: в команді президента Володимира Зеленського хочуть до 2024 року перевести 90 % всіх державних послуг в онлайн. Так планують втричі зменшити кількість контактів українців із чиновниками. Це покладе край корупції та бюрократії.

22 августа, 2019 18:57