Одесса
9 Co
USD

Першокурсники ВМС склали присягу (відео)

Першокурсники Інституту ВМС Національного університету «Одеська морська академія» склали військову присягу.

Цього року на плацу серед курсантів — майбутніх капітанів — вперше стоїть дівчина. Клавдії Рифель лише 19, та вона вже встигла прослужити більше року за контрактом в одній з військових частин Миколаєва. Родина дівчини ніколи не була пов’язана із армією, проте вона має твердий характер і впевненість, що море — це її покликання.

Ряди ВМС поповнили також 40 хлопців. Зовсім нещодавно вони здавали вступні іспити до Національного університету «Одеська морська академія», а зараз вони вже офіційно курсанти.

Для Владислава Усенко це було не тільки мрією усього життя, а й справою честі: вся його сім’я — військові. Підтримати Владислава і справді приїхала вся родина: і дівчина, і хрещена мати не можуть дочекатися своєї черги зробити пам’ятне фото з новоспеченим курсантом. А мама хлопця зовсім розчулилась, адже їй все це так знайомо. Декілька поколінь сім’ї Усенко присвятили своє життя морю, тож ніхто навіть не задумався завадити синові продовжити морську династію.

Попереду п’ять років навчання для служби на флоті або за програмою офіцерів запасу. Все залежить від обраної спеціальності. Курсанти пройдуть морську практику і зможуть стажуватися на кораблях і в частинах Збройних сил України, а також в країнах-членах НАТО.

Складання присяги для молодих хлопців і дівчат — своєрідний перехід від цивільного життя до військового, основне завдання якого — захист мирного життя України. Тож ми вітаємо новоспечених курсантів і бажаємо їм гарного навчання та легкої служби.

30 августа, 2019 19:08