Одесса
15 Co
USD

Перепис населення: тепер і за сучасними технологіями (відео)

Перепис населення України має проходити з використанням як сучасних технологій, так і старих методів опитування. Експерти кажуть, це зумовлено тим, що не всі громадяни мають доступ до високошвидкісного інтернету.

«Я думаю, що це був би найоптимальніший варіант, коли в містах проводили б більш сучасними методами, з залученням сучасних гаджетів, а в сільській місцевості можна провести класичним методом. Але це вже питання до уряду, до тих, хто буде організовувати цей процес», — наголосив експерт із соціальних питань Андрій Павловський.

Зазначимо, що результати всеукраїнського перепису не повинні мати жодних статистичних похибок, тоді як соціологічні опитування мають у середньому 2 % похибки.

«Під час тотального перепису похибок не має бути. Теоретично, але практично будуть фіксуватися всі недосяжні домогосподарства (помешкання) й потрібно буде з’ясовувати, чому воно недосяжне, після цього можна буде вираховувати похибку», — зазначила голова правління Українського інституту соцдосліджень Ольга Балакірєва.

За словами експерта, перепис населення може ускладнитися, адже в сучасних новобудовах є охорона, яка може не допустити працівників Держстату всередину. Проте це питання легко вирішити, якщо провести попередню інформаційну кампанію в містах.

Додамо, що перепис населення України не передбачає винагороди для опитаних, адже це громадянський обов’язок кожної людини.

19 августа, 2019 18:55