Одесса
12 Co
USD

Нація вперше з 2004 року повірила в майбутнє України (відео)

Майже половина українців вважають, що наша держава здатна подолати наявні проблеми і труднощі. А понад 50 % — що сьогодні країна рухається правильним шляхом. Це найкращий результат за всі 14 років соціологічних спостережень.

«Південь налаштований переважно оптимістично (41 % опитаних українців на півдні вважають, що події в Україні розгортають правильно — ред.). Не так, як захід оптимістично (62.9 % — ред.), але все-таки і південь очікує, що в Україні відбудуться позитивні зміни. Зараз взагалі така унікальна в країні ситуація, що цей оптимізм охопив усі регіони України. Кількісно я пам’ятаю, що такі настрої, що Україна йде правильним шляхом, що люди думають позитивно про майбутнє, що Україна може здолати всі труднощі, таке було востаннє після Помаранчевої революції. Але тоді відмінності регіональні були значно більшими», — повідомила директорка фонду «Демократичні ініціативи» ім. І. Кучеріва Ірина Бекешкіна.

Соціологічне дослідження також показало, що на півдні найменше підтримують вступ України до НАТО — приблизно 15 %. Водночас на сході приєднання до Альянсу підтримують майже 25 % людей.

«Думки одеситів, думки мешканців півдня з деяких питань відрізняються від тих питань, які підтримують мешканці заходу чи центру — особливо це стосується теми про європейську інтеграцію, а ще більше про євроатлантичну інтеграцію. І мені б дуже хотілося, щоб та тенденція, про яку колеги говорили, що все більше й більше люди розуміють, що членство України в цих двох союзах є для нас принципово важливими», — зазначив міністр закордонних справ України Володимир Огризко.

Також згідно з опитуваннями, мешканці півдня (майже 64 % висловилися за — ред.) найбільше серед інших регіонів підтримують позаблоковий статус України.

23 августа, 2019 15:05