Одесса
19 Co
USD

Контролери бізнесу мають стати консультантами підприємців (відео)

Бізнес не повинен боятися перевірок. Реформа системи державного нагляду має перетворити контролерів на консультантів для підприємців.

«Вже з 1 січня 2019, власне, працює система держнагляду та контролю, яку реформували за час мораторію (на перевірки — ред.), тому що мораторій був не самодостатнім заходом, а таким, який був потрібен, щоб під час реформування системи не було зловживань», — прокоментувала голова Державної регуляторної служби України Ксенія Ляпіна.

«В цій системі дуже багато залишилося з радянських часів. Ми намагаємося допомогти приватному сектору, допомогти уряду, щоб ця система була реформована за найкращими міжнародними зразками», — заявила керівник департаменту з покращення бізнесу-клімату USAID Любомир Чорній.

Нові механізми обумовили створення Інспекційного порталу. Тут кожен підприємець вже сьогодні може ознайомитися з інформацією про перевірку своєї компанії.

«Фактично з першого дня запуску цієї системи в пілотній експлуатації ми її зробили відкритою для користувачів, для підприємців, і це дозволяє бізнесу перевіряти, чи є вони в планах контролюючих органів онлайн. Вони не блукають сайтами державного нагляду та контролю, вони просто заходять на наш сайт, вводять назву свого підприємства або код і отримують інформацію, чи планують їх перевіряти у 2019, 2020 році й так далі», — зазначила керівник відділу розробки програмного забезпечення ГО «Офіс ефективного регулювання» Яна Горюнова.

Також на Інспекційному порталі публікують інформацію про результати перевірки того чи іншого підприємства. У такий спосіб реформа держнагляду сповідує принцип прозорості.

Додамо: нині Державна регуляторна служба України спільно з експертами напрацьовує посібник для малого та середнього бізнесу «Що робити в разі перевірки підприємства». В книзі читач знайде практичні поради юристів, зразки документів та посилання на відповідні норми законодавства.

23 августа, 2019 15:10