Одесса
17 Co
USD

Книжки з піктограмами: майстер-клас для дітей (відео)

Книжки з піктограмами. В Одесі вже вдруге пройшов майстер-клас авторки серії книжок «Пікто». Ці книги — своєрідна інструкція для спілкування з дітьми, які мають діагноз «аутизм».

З 2016 року Валерія Кисельова-Саврасова спільно з українським видавництвом «Дивогра» допомагає батькам навчати особливих дітей читати, спілкуватися та адаптуватися до соціуму. До трьох років донька Валерії не могла говорити через аутизм.

Та мати не впала у відчай: почала писати книги і супроводжувати їх піктограмами. На результат чекати довго не довелося. Ці значки допомогли дитині порозумітися зі світом навколо.

За різними даними, в Україні на 2019 рік нараховується до 625 тис. дітей з порушення мовлення, а їм необхідний адаптований матеріал, аби зрозуміти друкований текст. Видавництво «Дивогра» першим почало видавати книжки українською мовою з піктограмами для дітей з аутизмом у 2016 році.

Книги «Пікто» — знахідка як для батьків, так і корекційних педагогів, зазначає дефектолог Яна. Вона багато років працює з особливими дітьми і сама використовує піктограми, аби полегшити спілкування.

Зараз видавництво збирає кошти для видання книги «Сашко іде до школи». Тож команда проєкту «Дивогра» запрошує підтримати нову адаптовану розробку для дітей з інвалідністю. Адже видання однієї такої книги допоможе щонайменше двом тисячам малюків.

14 августа, 2019 19:01