Одесса
17 Co
USD

ЗСУ отримали конфіскований у РФ ЗРК С-125 «Печора» (відео)

Збройним силам України передали заарештований російський ракетно-зенітний комплекс С-125 «Печора».

До складу комплексу входить контрольно-вимірювальна система пуску ракет, пересувна дизельна електростанція, кабелеукладач і інше супутнє обладнання. Комплекс озброєний 36 ракетами класу «земля-повітря». Їх дальність — мінімум 18 км.

Раніше таких на озброєнні ЗСУ не було. Їхня вартість попередньо становить 8–10 мільйонів доларів.

Цей ракетний комплекс співробітники «Рособоронекспорту» намагалися незаконно передати в Еритрею в період 2007–2010 років, приховавши від митного контролю України. У січні цього року правоохоронці виявили ЗРК й інші бойові припаси в одному зі складських приміщень Миколаєва.

«Одна з версій, що ці бойові засоби могли надалі використовуватися країною-агресором, зокрема у 2014 році під час агресії, яку ми відчуваємо дотепер. Але я підкреслюю, це одна з версій слідства», — заявив прокурор відділу ГВП Генпрокуратури України Максим Комарницький.

Слідчі СБУ під процесуальним керівництвом військової прокуратури продовжують розслідування в рамках кримінального провадження за ч. 2 ст. 201 ККУ.

«Ми не підтверджуємо інформацію щодо причетності посадових осіб України, будь-яких органів, але у нас є певне коло осіб, колишніх робітників “Рособоронекспорту”, участь яких розглядається у зазначеному кримінальному провадженні», — зазначив Максим Комарницький.

2 августа, 2019 18:57