Одесса
-1 Co
USD

Учасники судових процесів одеським судам здебільшого довіряють (відео)

Одеським судам довіряють. Це показали результати опитування, яке провели спільно з Агентством міжнародного розвитку.

Пів року учасники судових процесів після свого рішення відповідали на питання за різними критеріями. Серед них: доступність, об’єктивність рішення та зручність розташування.

«Хочеться відзначити позитивну динаміку. У 2015 році аналогічне опитування учасників судових проваджень проводилось, і хочеться відзначити позитивну динаміку усіх судів. Ці бали, які ставилися за основними модулями, в рази виросли», — прокоментувала заступник керівника проєкту Олена Марчук.

Проте є й негативні фактори, чи то пак статичні, бо кілька показників не зрушили з місця. Наприклад, громадяни не задоволені терміном розгляду справ і фінансовою доступністю судів. Та вже сьогодні на круглому столі, де були присутні голови більшості одеських фемід — пообіцяли працювати над покращенням саме цих факторів.

«Суди стають більше орієнтованими на користувача», — зазначив фахівець з моніторингу та оцінювання програми USAID Томас Вертелецький.

Експерти планують також провести ще один додатковий моніторинг, пов’язаний з мінуванням судових установ. Його результати презентують вже наприкінці цього року.

5 июля, 2019 19:08