«Солінг» хоче позбавити Літній театр статусу об’єкта культурної спадщини (відео)

Літній театр намагаються позбавити статусу об’єкта культурної спадщини. З відповідним позовом до суду звернувся орендар території — фірма «Солінг».

Сторона відповідача підозрює: якщо суд ухвалить рішення на користь «Солінгу», територію можуть віддати під забудову.

Нагадаємо, Літній театр набув статусу об’єкта культурної спадщини у 2017 році.

«Результатом розгляду справи може бути позбавлення статусу території Літнього театру, який було надано законно. Тобто ця територія не буде потрапляти під захист держави як пам’ятка культурної спадщини», — прокоментувала представник департаменту культурної спадщини ООДА Інна Ткачук.

Представники громадської організації «Зелений лист», яка виступає третьою особою на боці відповідача, подали до суду два клопотання. Одне з них вже задовольнили: до справи залучили Міністерство культури України як третю особу. Ще одне, про зловживання позивачем процесуальними правами, розглянуть на наступному засіданні.

«Спільне підприємство “Солінг” за останній тиждень квітня зверталось з чотирма ідентичними заявами до департаменту про визнання припису незаконним. Кожен позов розподіляється на якогось суддю, і позивач обирає суддю. Можемо припустити, що є корупційні ризики, або немає, але факт залишається фактом», — повідомив адвокат Максим Попов.

18 июля, 2019 16:56