Розмитнення автівок: як працюють державні інспектори (відео)

Вже майже три роки на території Одеського порту функціонує проєкт з розмитнення імпортних автівок за принципом єдиного вікна «Автохаб».

За цей час він кілька разів потрапляв у скандал через чергу на оформлення. Зокрема, про її існування повідомляла секретар митного комітету громадської ради ДФС.

Про що вона розповідає зараз та як сьогодні працюють державні інспектори?

На території «Автохабу» у розпалі робочий день. З обох боків митниці — стоянка автівок у різному технічному стані. Поряд — контейнери, в яких транспорт і потрапляє сюди з різних країн. Вже під час їх відкриття разом з власником товару чи його представником працює державний інспектор.

Ці дії на наших очах відтворює співробітник митного посту «Спеціалізований» Олександр Бахчиванжи. У митній справі він працює останні три роки, з них рік — в «Автохабі». Його батько також співробітник митниці, тож це вже майже династія.

Представник власника прискіпливо оглядає автівку та фіксує всі пошкодження. Зізнається: за день проводить таку процедуру декілька разів. Сама ж процедура оформлення розпочинається, коли власник надає держінспектору пакет документів на автівку.

Раніше на цьому етапі виникали черги та затримки, що й спричинило свого часу скандал. Зараз, за словами секретаря громадської ради ДФС, ситуація значно покращилася.

За даними «Автохабу» протягом першого півріччя 2019 року держінспектори оформили понад 22 тисячі уживаних автомобілів, а за день встигають опрацювати 230-250 автівок. Це перевищує показник січня-червня 2018 року на 8 800 одиниць.

Зросли і митні платежі, у поточному році вони становили 1 млрд 570 млн гривень.

19 июля, 2019 19:18