Підкуп виборців — одне з головних порушень виборчої кампанії в Одеській області (відео)

Підкуп виборців — серед головних порушень виборчого законодавства. Такого висновку дійшли аналітики Комітету виборців України та громадянської мережі «Опора».

«На жаль, вона за стандартами була гірша, ніж президентська виборча кампанія. Це було обумовлено об’єктивними обставинами: дуже стислі терміни, швидкоплинність, наявність мажоритарної складової, це ключова точка всіх проблем і всіх порушень. Якщо ми говоримо про порушення, то можу виокремити дві групи: перша — це порушення правил введення агітацій (агітація без вихідних даних, у невстановлених місцях), і це прямий і непрямий підкуп виборців», — повідомив голова Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України» Анатолій Бойко.

Представники «Опори» також повідомили про непряме порушення за участі одеського міського голови Геннадія Труханова, а саме публічні появи на заходах з іншими кандидатами в нардепи. Це розцінюють як використання публічного статусу для просування кандидатів.

«Насамперед йдеться про появу одеського міського голови під час виїзних візитів, зустрічей, інспекцій з кандидатом Дмитром Танцюрою. Окрім цього, офіційні візити міського голови на заходи, які організовані з нагоди якихось нових івентів та відкриттів в Одеській юридичній академії з Сергієм Ківаловим. В оцінці таких фактів ми також звертаємо увагу на те, що одеський міський голова не проявляв таких активностей у довиборчий період», — зазначила експерт Громадянської мережі «Опора» Анастасія Матвієнко.

19 июля, 2019 17:09