«Мова об’єднує»: Одеса долучилась до всеукраїнської акції (відео)

«Мова об’єднує»: одесити вийшли на підтримку закону про державну мову, що вчора набув чинності.

Учасники читали вірші українською, обговорювали важливість закону та розігрували патріотичну атрибутику. Такі самі акції відбулись у 20 інших містах України.

«Для українців це крок до самоідентичності, до нашої країни, це дуже важливо, оскільки йде на сході війна. У такі часи важливо єднатись, знати мову, культуру, традиції», — прокоментувала співорганізатор акції «Мова об’єднує» в Одесі Лілія Муравська.

«

Мова для мене — все, як і Україна. Україна понад усе. Вдома спілкуюсь українською, всюди українською, хоча я не дуже добре розмовляю українською, але я намагаюсь. Зараз це моя принципова позиція, для мене це важливо», — розповіла учасниця акції «Мова об’єднує» Лариса.

«Это не только для нас, это для всей страны важно. С мовы начинается наша нация и вообще наша Родина», — зазначив учасник акції «Мова об’єднує» Віктор.

Додамо, відтепер українська є обов’язковою в державному управлінні, сфері послуг, освіті та медіа. Водночас закон не обмежує використання будь-яких інших мов у приватному спілкуванні.

17 июля, 2019 15:15