Одесса
4 Co
USD

Комітет ВР погодив законопроєкт про захист дітей від насильства (відео)

Реєстр педофілів та добровільна хімічна кастрація дитячих маніяків.

Таке пропонує законопроєкт, який погодив комітет із питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності. Він також рекомендував Верховній Раді ухвалити цей документ.

Законопроєкт № 6607 — реакція на петицію до народних депутатів із закликом захистити дітей від сексуального насильства. Серед новацій в документі є пропозиція збільшити мінімальне ув’язнення з 8 до 12 років за сексуальне насильство над дітьми.

Крім того, законопроєкт передбачає:

«Запровадження єдиного реєстру осіб, які вчинили статеві злочини проти дітей. Сенс цього реєстру в тому, що керівники дитячих закладів будуть робити запит у цей реєстр і, якщо там є ця особа, вона не буде працювати в дитячому закладі. Цей законопроєкт — лише один пазл великої картини або системи протидії сексуальному насильству над дітьми. І на місцях, безумовно, має проводитися ключова робота профілактична з батьками, вчителями, дітьми, коли з ними працюють психологи», — заявила один із авторів петиції, юрист-кримінолог Анна Маляр.

Тепер документ мають ухвалити депутати на позачерговому засіданні Верховної Ради 8 липня.

«Якщо законопроєкт буде прийнято хоча б в першому читанні, є ще два тижні на доопрацювання. Але у зв’язку з тим, що нинішнє скликання ВР відсутнє, воно у відпустці, очевидно, що цей законопроєкт перейде на розгляд депутатам наступного скликання Верховної Ради», — зазначила Анна Маляр.

Додамо, петиція на захист дітей від сексуального насильства отримала понад 28 тисяч підписів громадян України. Така активність пов’язана з низкою трагічних подій, серед яких і вбивство 11-річної Дарини Лук’яненко в Іванівці.

Зазначимо: в Україні 21 % опитаних дітей зазнавали сексуального насильства. Це останні дані Ради Європи. Дослідження проводили ще в 2017.

4 июля, 2019 15:24