Одесса
15 Co
USD

Громадські діячі наполягають на необхідності змін законодавства щодо статусу ветерана (відео)

Новий законопроєкт про статус ветеранів України та надання їм державної підтримки запропонувала внести до Верховної Ради громадська організація «Юридична сотня». Їх мета: повернути ветерана до активного, суспільного життя.

Зокрема, проєкт торкнувся питань житла, медицини, освіти, працевлаштування, транспорту та психологічної підтримки для ветеранів та їхніх сімей.

«За чинним законом, який працює зараз, у нас передбачено більше ніж 52 категорії ветеранів, частина з яких є цивільними особами та не мають стосунку до військової служби. Ми пропонуємо, щоб ветеранами в Україні вважалися учасники бойових дій та особи, які проходили військову службу», — повідомила координатор ГО «Юридична сотня» Вікторія Лавренюк.

«Якщо ветеран щось хоче, наприклад, вчитися, працювати, розвиватися, в будь-якому випадку цей закон дає можливість. Тому що, наприклад, у медицині йдуть зміни: якщо в тебе є якась травма, не пов’язана з війною, ти маєш розуміти, що немає пільги на це, тобі треба слідкувати за своїм здоров’ям обов’язково. Ти хочеш йти працювати і в тебе немає фаху, тобі держава компенсує будь-який виш, який ти вибереш, якщо ти туди вступиш, тобі треба вчитися, розвиватися. І тобі допоможуть мільйони людей це зробити», — зазначив військовий психолог ГО «Побратими» Андрій Козінчук.

18 июля, 2019 17:10