Готель, завод, ПТУ чи в’язниця: як зараз живуть засуджені? (відео)

Нові приміщення для побачень, дитячі кімнати, ванні з пральними машинами, профтехучилище та навіть офіційне працевлаштування — це все про в’язницю.

Принаймні, саме це демонструють журналістам під час екскурсії до ДУ «Одеська виправна колонія № 14».

Коли бачиш відремонтовані апартаменти для тривалих побачень, не віриться, що за вікном колючий дріт. Саме тут можна перебувати раз на три місяці три доби. Але засудженому треба за це заплатити — трохи більше ніж 100 гривень з людини.

Раз на місяць також можна бачитися з близькими три години в ось таких кімнатах. Це вже безкоштовно.

А заробити кошти на побачення можна на заводі, що є на території колонії. Там працюють 54 в’язні. З них 18 повинні виходити на зміну в обов’язковому порядку, бо мусять виплачувати аліменти. Вони виробляють деталі до промислової техніки, ковані лави, металеві сітки та каналізаційні люки. А ще за додатковий виробіток доплачують. Тож заробітна плата може сягати 8 тисяч гривень.

Але не всіх допускають до промислу. Для цього треба освіта. Тут засуджені й диплом отримати можуть, за більше як 10 спеціальностями. Навчаються ж понад 300 слухачів.

Тут в колонії засуджені, що відбувають термін не вперше. І часто так трапляється, що через місяць-другий вони повертаються знову у виправний заклад.

Звісно ж, не все в колонії так прекрасно. Працівники кажуть, нові кімнати вже через пів року треба буде ремонтувати. А дипломи часто нікому не треба.

16 июля, 2019 18:59