Нові виклики у професії приватного виконавця (відео)

Новий Кодекс з процедур банкрутства набуває чинності 21 жовтня. Документ змінить правила гри у виконавчому провадженні. Як саме та які ще існують актуальні проблеми для професійних спільнот? Ці питання обговорювали приватні виконавці України та країн Європи на міжнародній конференції.

Професія приватного виконавця доволі молода, але швидка зміна законодавства потребує миттєвої реакції. 21 жовтня набуває чинності новий Кодекс з процедур банкрутства. Він певною мірою змінює правила гри у виконавчому провадженні.

Тож на міжнародній конференції розглянули можливі загрози і виклики, що чекають приватного виконавця і арбітражного керуючого вже з кінця цього року. Особливу увагу приділили пошуку способів запобігти можливим загрозам для приватного виконавця або мінімізувати їх.

Керівник проєкту ЄС «Право-Justice» Довідас Віткаускас запевняє: долучився до конференції, аби порушити питання правової відповідальності, яка в Україні занепадає. Адже головний принцип верховенства права — вчасно сплачувати борги.

До того ж конференція передбачає обмін досвідом приватних виконавців. Вони презентували свої досягнення.

Вже друге літо поспіль Литва і Україна співпрацюють, аби вдосконалити і полегшити роботу приватним виконавцям.

Додамо, що в країнах Європейського Союзу професія приватного виконавця дуже поширена. В Україні ж свою діяльність вони розпочали лише восени 2017 року, тож перехід на електронні технології започаткує новий виток розвитку професії.

26 июля, 2019 18:51