Зелене море біля одеського узбережжя (відео)

Зелена вода в морі не є небезпечною, тож боятися нічого. Про це повідомляють в Одеському обласному лабораторному центрі Міністерства охорони здоров’я України.

Там провели дослідження морської води і зробили наступні висновки:

«Якість морської води в визначених контрольних точках на пляжах міста Одеса та Одеської області за санітарно-мікробіологічними та санітарно-хімічними показниками відповідає нормативним вимогам та придатна для морського водокористування».

Нагадаємо, днями користувачі соціальних мереж били на сполох: вода на одеських пляжах була мутно-зеленого кольору. Дехто вважав, що море стало небезпечним. Екологи пояснюють: це гниють водорості нодулярія. Але зазвичай такі процеси відбуваються наприкінці літнього сезону.

«Це наслідок недбайливого ставлення людей до природи. Перша причина, наука стверджує, що це опріснення. Чому з’явилося опріснення? Вирубка тотальна українських лісів. Після чого вода не затримується. Дерево затримує п’ять тонн води. Тому ми маємо значне опріснення. Систематичне недоцільне сільського господарства та бізнесу. Що значно збільшує антропогенне навантаження на саме море, на води наші. Після чого ми маємо позитивне середовище для цвітіння цих бактерій», — заявив еколог Артур Микита.

10 июня, 2019 15:30