Як машиністів потяга готують до аварійних ситуацій (відео)

Нещасні випадки на залізниці не рідкість. Незважаючи на численні попередження, трагедії все одно трапляються.

Тільки з початку цього року в Одеській області було здійснено понад 100 екстрених гальмувань. Більш ніж половини з них — успішні.

Тож як готують машиністів та їхніх помічників-напарників, аби допустити до управління та в разі надзвичайної ситуації прийняти факт наїзду на людину?

Є чіткий регламент: якщо машиніст помітив попереду на шляхах людину, він повинен подати звуковий сигнал і застосувати екстрене гальмування.

Але варто розуміти, що гальмівний шлях пасажирського потяга — до 500 метрів, а вантажного — майже кілометр. Середня швидкість пасажирського потяга становить від 160 до 180 кілометрів на годину, тож за законами фізики запобігти наїзду вкрай важко.

Аби стати машиністом, потрібно після навчання два роки відпрацювати помічником машиніста. Після цього інструктори перевіряють на реакцію, поведінку під час керування потягом і на вміння поводитися в разі форс-мажору.

Володимир присвятив 35 років свого життя залізниці. За такий серйозний стаж в чоловіка двічі траплялися випадки, коли люди потрапляли під локомотив. І обидва рази смертельні.

Згідно з інструкцією, якщо запобігти наїзду на людину не вдалося, машиніст повинен повністю зупинити поїзд, повідомити про інцидент диспетчерам і вирушити разом з помічником на місце події.

Якщо людина жива, то надати першу допомогу. В іншому разі — прибрати тіло з колій. Тож до цієї процедури повинен бути готовий як самий машиніст, так і його помічник.

Зазвичай після таких випадків надається вихідний та обов’язково — психологічна реабілітація.

Працівники залізниці рекомендують триматися якомога далі від шляхів, стежити за попереджувальним знакам, не перебігати колії перед поїздом і пам’ятати: миттєво він не зупиниться.

Будьте обачні і бережіть себе.

26 июня, 2019 16:53