Як депутати підкуповують виборців (відео)

«Гречка по-одеськи»: депутати міськради підкуповують виборців ремонтом в багатоквартирних будинках.

Таких висновків дійшли аналітики «Антикорупційного офісу» в результаті дослідження засобів передвиборчої агітації, які використовують в Одесі. За словами експертів, 63 % від загальної суми депутатського фонду в місті витрачається саме на такі маніпулятивні ремонти.

Зазвичай встановлення вікон і інші роботи замовляють у тих самих фірм, а це не є коректним та прозорим використанням бюджету. Щоб кожен громадянин міг відстежувати, як та на що витрачаються кошти, фахівці створили «Антикорупційну карту ремонтів».

«Депутати за бюджетні кошти ремонтують будинки, вікна, двері, парадні, дахи і так далі і при цьому вказують найчастіше, що саме це вони, депутати, відремонтували або просто це з їхньої ініціативи, «депутатського фонду». А кошти то бюджетні, кошти всіх платників податків, тому ми вважаємо, що це прямий підкуп фактично виборців», — заявив Аркадій Топов, аналітик ГО «Антикорупційний офіс».

«На ProZorro цього зробити, на жаль, неможливо, там видно загалом мільйон тендерів, а що саме виділено на їхню вулицю, на їхній будинок, на їхній дитячий садочок, на школу, на майданчик — це все можна подивитись на «Антикорупційній карті». Тому я закликаю всіх зайти, подивитись на свою вулицю, подивитись, що витрачено, наскільки ефективно витрачені кошти, чи все, що мало бути зроблено, зроблено», — додав Олексій Чорний, координатор «Антикорупційної карти ремонтів» в Одеській обл.

10 июня, 2019 15:32