Візит Володимира Гройсмана до Одеси (відео)

Володимир Гройсман сьогодні в Одесі. Прем’єр-міністр відкрив 15-й Український муніципальний форум. Серед головних меседжів: зміни до Конституції, надання маленьким містам статусу обласних та зміна системи управління регіонами.

На думку прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, децентралізація зараз під загрозою. Аби мати змогу продовжити реформу, треба внести зміни до Конституції. Серед іншого уряд пропонує прописати статті, які б дали можливість чітко розрахувати фінансування ОТГ та дозволити громаді керувати районами та областями.

Більше свободи нададуть і маленьким містам. Ті населені пункти, які ще не об’єдналися, зможуть отримати статус міст обласного значення. Зокрема, фінансування подекуди збільшиться вдвічі. В уряді розраховують, що до кінця року новий статус отримають 240 міст. Першим заявку подав мер Татарбунар Одеської області.

Також в уряді планують скоротити кількість чиновників на місцях.

Новацій чекають і розподіл земельних ресурсів та енергетичний сектор. ОТГ отримають право розпоряджатися ними самостійно. Більш детальну інформацію про візит Володимира Гройсмана дивіться у «Підсумках тижня».

18 июня, 2019 19:00