Військові не стрілятимуть у відповідь, — Кучма (відео)

Українські військові не стрілятимуть у відповідь, якщо це загрожуватиме цивільним. На цьому наголосив другий президент України Леонід Кучма напередодні на брифінгу в Києві.

Він зазначив, що його позиція як головного перемовника від України така: кроки мають робитися з обох боків — і починати треба з припинення вогню.

«Є така проблема протягом п’яти років — провокаційна. Обстріли. Коли заїжджає якась установка в дитсадок, до хати чи в населений пункт і веде обстріл наших територій. Скажіть, будь ласка, якщо бачимо, що з такого дитсадка, ми можемо давати відповідь? Відповідь треба завжди давати, коли йдуть воєнні дії на тій території, де нема таких населених пунктів», — заявив голова української делегації в Тристоронній контактній групі Леонід Кучма.

Щодо зняття так званої економічної блокади, то це питання вигідне Україні. Все тому, що тоді ми будемо економити кошти на закупівлі коксового вугілля.

«Де ми з вами купуємо вугілля коксівне? США, Південна Африка. І яку ціну ми платимо? А то ж наші були шахти, звідкіля ми отримували нормальне вугілля», — зазначив Леонід Кучма.

Кучма також наголосив, що всі деталі стосовно запровадження режиму тиші має прописати до 19 червня. Цим займатиметься підгрупа Тристоронньої контактної групи щодо безпеки.

«Ми поки не робимо дорожню карту публічною. З двох причин: це те, що інциденти вже були, коли інформація виходила й рішення блокувалися другою стороною. З другого боку ми хочемо узгодити дорожню карту з нашими європейськими партнерами у нормандському форматі й до 19 червня не хотіли би публікувати цю карту. Однак у дорожній карті є два важливі питання: це і припинення вогню, і повернення полонених», — повідомила прес-секретар Президента Володимира Зеленського Юлія Мендель.

Нагадаємо, 5 червня після півторамісячної перерви в Мінську відбулися чергові переговори щодо ситуації на Донбасі. Вони тривали понад чотири години. Сторони, зокрема, домовилися про перемир’я. Розпочатися воно повинно 10 червня — зі Станиці Луганської.

7 июня, 2019 15:33