В Україні стартував проєкт з протидії раку «Я, НІНА» (відео)

Щороку в Україні та світі загалом кількість випадків раку зростає. Про це свідчать дані ВООЗ. В нашій країні проблема стоїть украй гостро: від онкологічних захворювань страждає мільйон людей.

Ця хвороба не обирає: вона може торкнутися як непублічної, так і публічної людини. Їй байдуже, хто ти. Проте дуже важливо пам’ятати, що рак усе-таки можна подолати. Саме про це хоче нагадати телеведуча Яніна Соколова. Успішних історій як у неї — не один десяток.

Майже кожен 42-й громадянин України хворіє на рак. Серед цих людей донедавна була й телеведуча Яніна Соколова. Вона хоче присвятити наступну частину свого життя боротьбі з раком. Вбачає в цьому свою місію.

Щоб змінити ставлення суспільства та держави до онкохворих, з однодумцями заснувала мультимедійний проєкт «Я, НІНА». Він також покликаний допомогти хворим на рак людям повірити в себе.

У рамках проєкту має бути відзнятий фільм. Зараз триває збір коштів на його виробництво. З необхідних 4 мільйонів гривень зібрано 1 мільйон 600 тисяч. Чому кіно? Тому що воно найкраще впливає на аудиторію, каже телеведуча.

Головну жіночу роль у фільмі виконає сама Яніна. Кіно докладно розповість про те, що вона пережила в лікарняній палаті, а також про те, що допомогло їй вилікуватися. Чоловічу роль у фільмі виконає вокаліст українського рок-гурту «Друга ріка» Валерій Харчишин.

Додамо, що здоров’я людини тісно пов’язане зі станом довкіллям. Що кращий він, то здоровіша й нація.

У Всесвітній організації охорони здоров’я наголошують: в 30 % випадків раку можна запобігти. Якщо ви, наприклад, кинете курити, то ризик захворіти зменшиться на 70 %. У Міністерстві охорони здоров’я також закликають не зловживати алкоголем; бо що частіше п’єш — то більший ризик занедужати на рак.

Крім того, радять щоденно робити зарядку, не переїдати, а також проходити профілактичні огляди. Пам’ятайте: більшість форм раку можна вилікувати на початкових стадіях. Наприклад, рак молочної залози на I стадії виліковний у 95 % жінок.

5 июня, 2019 15:32