Україна готова до зими на 30 % (відео)

Україна готова до зими на 30 %. Саме така частка житлових будинків та об’єктів соціальної інфраструктури придатна до початку опалювального сезону 2019–2020 років. Про це повідомили на селекторній нараді сьогодні в Кабміні.

«Роботи продовжуються. Я думаю, що за місяць ми будемо мати уже картину більшу й конкретнішу щодо актів готовності, паспортів готовності житлового фонду. І особливу увагу приділяю підготовці навчальних закладів», — заявив заступник міністра регіонрозвитку та ЖКГ Едуард Кругляк.

Загалом на підготовку до зимового періоду Україна спрямує близько 12 млрд грн. Нині ж витратили три мільярди.

«Ми відстаємо трошки від запланованого фінансування. Я розумію, чому. Відбуваються гідравлічні роботи, йдуть роботи з виконання проектів експертизи, але думаю, що за місяць-півтора підтягнемось по плану фінансування», — зазначив Едуард Кругляк.

На селекторній нараді також наголосили: теплопостачальники мають якнайшвидше вирішити питання з боргами. В Одеси — одна з найбільших заборгованостей перед державою, але наші ТЕЦ домовилися про відтермінування і не платитимуть пеню та штрафи.

«118 підприємств, включених до реєстру, уклали договори реструктуризації, зокрема:
АТ “Криворізька ТЕЦ” (борг — 1 015,6 млн грн);
ПАТ “Одеська ТЕЦ” (борг — 490,6 млн грн);
КП “Теплопостачання міста Одеси” (борг — 95,4 млн грн)», — повідомив міністр регіонрозвитку та ЖКГ Геннадій Зубко.

Зазначимо: реструктуризація боргу дає змогу теплопостачальникам вчасно розпочати опалювальний сезон 15 жовтня. Щодо газових сховищ, то там уже майже 13 млрд кубічних метрів палива. У «Нафтогазі» додають: зараз сприятлива кон’юнктура для закупівлі газу, тому запаси збільшуватимуть і надалі.

21 июня, 2019 19:46