Порти Одеси та Южного — в ТОП-10 стабільних держпідприємств (відео)

Морські торговельні порти Одеси та Южного — в десятці найстабільніших державних підприємств.

Рейтинг побудований на основі фінансових показників. Загалом експерти проаналізували 50 найбільших українських державних компаній.

До уваги брали, зокрема, ліквідність активів, рентабельність продажів та оборотний капітал підприємств.

«Функціонування цих держпідприємств впливає і на регіони. І на їхню діяльність, і на інфраструктуру. По суті, рейтинг відображає ефективність системи менеджменту на цьому підприємстві. З іншого боку, якщо відзначати певні мінуси, то в цей рейтинг потрапив Одеський припортовий завод, який характеризується не дуже доброю фінансовою стабільністю. Тиск громадськості, тиск державних органів влади, контроль за цим — все зможе мінімізувати ризик корупції та спеціального збіднення цих організацій», — прокоментував аналітик МЦПД Єгор Киян.

Перше місце в рейтингу фінансово-стабільних державних підприємств — у компанії «Украерорух». Срібло взяв Маріупольський морський торговельний порт. Третє місце посіла Адміністрація морських портів України.

«Цифры не могут учитывать все. Для Одесского припортового есть своя определенная конъюнктура, которая складывается на определенных рынках, в том числе от стоимости ресурса, который участвует в производственном процессе. Поэтому говорить, что какая-то конкретная цифра покажет эффективность работы предприятия, это не всегда так. Рейтинг должен быть несколько шире, чтобы охватывать более широкий потенциал вопросов», — зазначив заступник голови Адміністрації морських портів України Микола Полторацький.

13 июня, 2019 16:39