Пам’ятник загиблим воїнам АТО відкрили у Військовій академії (відео)

Монумент випускникам Військової академії, які загинули з 2014 року у війні на Донбасі, відкрили на території навчального закладу. На гранітному пам’ятнику закарбовано 35 прізвищ.

У бойових діях на Донбасі 12 випускників академії здобули звання Героїв України. П’ятеро з них отримали його посмертно.

Мати Героя України — полковника Тараса Синюка, загиблого за незалежність держави, приїхала на відкриття. Все, аби вшанувати пам’ять сина разом з його товаришами по службі.

«Він був дуже добрий, доброзичливий, знав кожного солдата на ім’я. Йому пропонували роботу в штабі, але він відмовився, сказав: “Там мої хлопці, і я буду разом з ними”», — розповіла мати загиблого Героя України Наталя Синюк.

Монумент виготовили із 29 тонн граніту, який привезли з Голованівського кар’єру. Проєкт реалізували волонтери, представники патріотичної громадськості Одеси. Також допомогу надали керівники гранітного кар’єру та представники будівельних компаній.

«Пів року ми збирали ескізи, обговорювали, і цей ескіз був затверджений вченою радою академії. І потім завдяки патріотам, сильному волонтерському руху, вдалося зробити цей пам’ятник без витрати державних коштів», — повідомив начальник Одеської військової академії Олег Гуляк.

21 июня, 2019 19:31