Одеські фахівці пояснили причину позеленіння моря (відео)

Біологи та екологи назвали причини позеленіння моря. Серед них пізня весна і раннє літо, штиль та дощі. Вода потрапила в ґрунт дачних ділянок, на яких господарі розприскували різні хімічні речовини.

Разом із хімікатами вода стекла в море. За прогнозами, сморід і зелена вода протримаються ще два тижні. Місцями фахівці зафіксували окис вуглецю. Втім, спеціалісти запевняють: вода не є небезпечною.

«Шесть килограмм суспензии органического вещества, которые тут же отмирают, начинают разлагаться, и все неприятные последствия мы наблюдаем, начиная от запаха сероводорода, заканчивая тем, что это органическое вещество должны съесть грибки. И понятно, что нужно пока воздержаться, чтобы не вступать в контакт с веществом», — повідомила доктор біологічних наук, заступник директора з науки Інституту морської біології НАН України Галина Маничева.

І хоч фахівці запевняють, що небезпеки в зеленому морі немає, проте людей просять утриматися від купання. Залежно від імунітету можуть виникнути різні алергічні реакції.

12 июня, 2019 15:33